ילדים והורים כותבים לי

treatment-button

השמות בדויים, אך המכתבים לגמרי אמיתיים…


 

 

"מפגשים עם מרפאה בעיסוק, בהם הטיפול הוא בעיקר שיח עם ההורים, זה "לא מה שחשבת". למדתי להשקיע זמן בהתבוננות על א' ולא רק להגיב להתנהגות שלו ואליו. בהתחלה הייתי תמוה לגבי המהירות בה מצפים משינויים להתרחש כיוון שלא ציפיתי שמטרה תהיה מושגת בשבוע (זה קצר נורא)- אבל היה תהליך, ויכול להיות שדברים כן קורים ככה מהר. זה לא יאומן לראות שכך א' מגיב כפי שייחלנו. עבד יופי."

(אביו של א', בן 3.5 לאחר סיום הדרכת הורים בגישת POET)

"תהליך ההתערבות היה מקצועי ביותר, יסודי ותורם. התהליך הקנה לנו שפה וגישה להתנהלות עם בתנו, להבין מה עובר עליה, ולא לחכות שהזמן יעשה את שלו….אנו מרגישים שאנו מבינים מה עובר על בתנו, יודעים איך לגשת אליה, יותר סבלנות, זוהי מתנה גדולה עבורנו…. יש תחושה מופחתת של תסכול וחוסר אונים. האוירה בבית יותר נעימה ויותר מכבדת, פחות התפרצויות של כל בני הבית….
זה תהליך שכל הורה צריך לעבור! התהליך עצמו שלא מבזבז את הזמן ומביא לתוצאות! קבלנו פידבק נקודתי בכל פגישה וראינו כמה זה עובד. הבנו איפה אנחנו לא מבינים וכיצד לעזור לה. הבנו שאנו יכולים להשיג תוצאות רצויות בדרך נעימה ולא "רודנית".
(הוריה של אביגיל, בת שש, לאחר סיום הדרכת הורים בגישת POET)

"אני כמטופלת ורופאת ילדים, ממליצה בחום על הטיפול בשיטת POET.

שמעתי לראשונה על שיטת POET דרך קורס מקצועי. בהרצאה שהועברה, למדתי על השיטה שמיועדת לטיפול בתסמיני הפרעת קשב וריכוז בגיל הרך ועוסקת בטיפול בילד דרך הדרכת ההורים.

בעקבות המלצה הגענו אל יעל, מרפאה בעיסוק המטפלת בשיטת POET.  הגענו עם הבן שלנו בן השלוש וחצי ובתחילה עברנו אבחון מקצועי ומסודר על ידי יעל אשר בחנה אותו דרך משחק ומשימות והתאימה לנו תוכנית לתחילת עבודה.

בהמשך הדרך הגענו למפגשים שבועיים עם יעל ושם עברנו על המטרות השונות שבהן נראה שיש מקום לחזק, לשנות לעודד התנהגויות מסוימות. המשכנו כל שבוע לעבוד בבית עם ההנחיות והרעיונות שעלו בפגישה.

בסיום סדרת הטיפולים הצלחנו לראות שלא רק הביטחון העצמי של בננו, אלא גם הידיעה שיש לו יכולת להתמודד ולמצוא פתרונות למצבים שונים ולהבליג ולמתן תגובות השתפרו פלאים. ראינו התקדמות מרשימה בכל המדדים עליהם עבדנו וכולנו כמשפחה יצאנו מורווחים.

התרגשנו לראות איזה כברת דרך עברנו עם בננו וכיצד קיבלנו כלים המשמשים אותנו ביום יום להתנהלות בבית ועם הילדים.תודה רבה על הכל!"

(אמא של יהלי, בן שלוש וחצי, לאחר סיום הדרכת הורים בגישת POET)

"הכלים שקבלנו היו שימושיים מאד והופתענו לטובה מהשיפור הרב שהתרחש. ההתערבות עזרה לנו להבין טוב יותר את קשייו של בננו, את הדרכים שבהן אנו יכולים לעזור לו. קיבלנו כלים שימושיים ותובנות חשובות. קיבלנו הנחייה מצוינת ממך!

(הוריו של גל, בן חמש וחצי, לאחר סיום הדרכת הורים בגישת POET).

"לאחר 6 פגישות הדרכה בשיטת פואט חל שינוי משמעותי בהתנהגותו של ילדנו בן ה-6 וחצי. החוויה הכללית שלנו מהשיטה הינה חיובית מאוד. התהליך של קביעת מטרה ספציפית לשינוי וטיפול נקודתי בה על ידי פירוק הסיטואציה עצמה לטרימינולוגיה מתאימה לפי שיטת ברקלי נותן זווית חדשה ואובייקטיבית לסיטואציה. את התוצאות ניתן לראות בבירור בהתנהגות החיובית של הילד והוא דואג גם לציין שהיום הוא מרגיש הרבה יותר בטוח בעצמו להשתמש בכלים שניתנו לו על ידנו בהדרכת יעל. המינוחים החדשים של ברקלי נותנים לו ביטוי חזותי למה שעובר עליו וברגע שמגיע סימן העצור (גם כשהוא עושה לעצמו) הוא יודע לנתח את הסיטואציה ולמצוא את המטרה בצורה רגועה ושקולה. עם הכלים שניתנו לנו בהדרכה אנחנו יודעים גם לתת לו את המקום לביטוי והכוונה מתאימה להשגת המטרה. גם בגן מורגש שינוי משמעותי, ההבנה של הכשל הניהולי שנבו מתמודד איתו הרבה יותר מובנת לצוות הגן לאחר שיחה משמעותית של יעל עם הגננת והיום היא מכילה אותו יותר, הוא קיבל תפקידי אחריות חדשים בגן וחזר עם מכתבי הערכה שהעלו בצורה משמעותית את המוטיבציה החיובית לשינוי ההתנהגותי… הכימיה שלנו עם יעל שהייתה אוזן קשבת וידעה לנתח את המצבים על בסיס ברקלי ולתת לנו נקודת מבט שונה על סיטואציות. ההסבר הראשוני על הבסיס של בעיות קשב וריכוז  שהוא הכשל הניהולי והכוונה לתיקונו במטרות שונות שהצבנו יחדיו. היעד שאנחנו כהורים העמדנו לעצמנו- לתת לילד כלים להתמודד עם בעיית הקשב וריכוז הושג לאחר כל מטרה שהצגנו ונתן יותר ויותר מוטיבציה גם בשבילנו ליצור לילד עולם שלם יותר ובית רגוע יותר. 

(הוריו של ארבל, בן שש וחצי, לאחר סיום הדרכת הורים בגישת POET)

"למדתי להעריך יותר את החוזקות שלי ולהתאים את עצמי לניצול מירבי שלהם" (ליאור, בן 16, לאחר טיפול בשיטת Cog-Fun Teen)

"ליאור למד כלים ואסטרטגיות ששיפרו את ההתארגנות והביצועים היומיומיים שלו ונחשף לעוצמותיו וחולשותיו. אנו מבקשים להודות לך על האכפתיות והטיפול המסור בבננו" (ההורים של ליאור)

"למדתי אסטרטגיות שיוכלו בעתיד לעזור לי לתפקד ולהצליח לפתור מצבים" (אסף, בן 13, לאחר טיפול בשיטת Cog-Fun Teen)

"רצינו להודות לך מאד על הטיפול המסור בבנינו, נתנאל. אין ספק שניכר שיפור עצום וניכרת התקדמות גדולה, נתנאל רכש כלים רבים, למד להתארגן ולעצור תודה על מסירותך הרבה, הדאגה לטובתו והרצון הרב לקדמו". (אמא של נתנאל, בן 7.5)

"ליעל תודה רבה שלימדת אותי את השיטות, אוהב נדב".(נדב, בן 7).

"ליעל, את מלמדת טוב! כח-מיכל זה הרעיון הכי טוב ששמעתי. יש לך המון רעיונות טובים. אני היום מסודרת בכתה רק בזכותך. תודה רבה ממיכל". (מיכל, בת 6.5).

"….בתי ילדה נבונה וחברותית ויחד עם זאת נוטה לאימפולסיביות וכן בעלת קשיי התארגנות ופחדים . היא טופלה אצל יעל בשיטת ה COG-FUN במשך כ- 15 מפגשים. טרם תחילת הטיפול יעל ראיינה אותנו ההורים לגבי הקשיים ביום יום כפי שאנו רואים אותם ויצרה רשימה של משימות על פי סדר חשיבותם כפי שאנו רואים זאת. דרך משחקים, יצירה, התחברות לחלק הנבון והחושב שלה וכן אל תחומי העניין של הילדה, מציאת שפה משותפת, ושימוש בכללי שיטת ה- cog-fun לימדה יעל את הילדה להיות מודעת ומכווננת לנושאים כמו עצירה וחשיבה לפני מעשה, תכנון, ויתור, אומץ ועוד. הכל תובל במשחק, בקלפי חיזוק, ולווה בהמון גבולות והרבה אהבה. תוך כדי הטיפול התעשר הדיבור המשפחתי וכלל ביטויים כמו 'איזה יופי, קיבלת קלף עצור' ונוצרה מוטיבציה להצליח בעוד ועוד משימות הקשורות להתגבות על אימפולסיביות, לתכנון, ועוד. במקביל נעשה מעקב של יעל איתנו ההורים לגבי התרשמותנו מההתקדמות ובקשותינו לדגשים שחשובים לנו. כמות ההצלחות של הילדה במילוי המשימות הלכה וגדלה תוך כדי הטיפול והילדה חוותה את ההצלחו הללו-מה שגרם לה, להתרשמותי, גם להרגיש טוב הרבה יותר לגבי עצמה. כיום כאשר אני כמה שבועות לאחר תום הטיפול השפה עדיין שגורה, העבודה עדיין קיימת, והמודעות של הילדה לנושאים אלה גדלה". אמא של יהלי, בת 5

"בשביל אור השיטה היא יותר העבודה שעשה עם יעל…אני כאמא מסתכלת תמיד ושואלת את עצמי מה החוויה של הילד? עם יעל החוויה של אור היתה תמיד חיובית, חוויה של הצלחה. אור תמיד היה יוצא עם תחושה טובה, חיוך, מוטיבציה ובעיקר מחוזק ומאמין ביכולות שלו להצליח. וכמובן שהאמונה התחילה להשתקף המציאות החיים היומיומית – אור התחיל לארגן את תיק בית הספר שלו לבד, כל ערב מבלי שננדנד לו , הוא התחיל להביא את הסווצ'ר שלו מבית הספר (במקום לשכוח אותו בכל מיני מקומות) והוא התחיל לראות שאולי הוא לא כזה "שכחן" כמו שחשב את עצמו… וראה שהוא יכול להיות גם ילד "אחראי". מבחינתנו התהליך עם יעל היה חוויה טובה, מחזקת, שאור פגש בה מישהו שמאמין בו ויודע שהוא יכול וטוב כמו שהוא בלי כל רצון לתקן…. התהליך עזר לאור "לעלות על המסלול הנכון", לראות שהוא יכול ומסוגל , להתחבר למקומות שהוא טוב בהם ובעיקר להתחיל לראות שהם קיימים בתוכו." אמא של אור, תלמיד כתה ג'

 

"חזרתי נרגש מאסיפת הורים. המורה מלאה תשבוחות ומספרת על זינוק בכתיבה ובסדר. בזמן כל כך קצר. ישבתי אתמול עם נועם וראיתי איך הוא כותב לאט, מתקן את עצמו ועם הרבה מוטיבציה. תודה ענקית!" (אבא של נועם, תלמיד כתה ד').

"ליעל היקרה, רציתי להגיד לך תודה רבה על שלימדת אותי לכתוב יפה ומהר, להקשיב לצליל של המילים, נהניתי מאד מההצגות שהכנו ביחד ומכל הפעילויות היפות. אזכור אותך תמיד, שי."

"אנו מודים לך מאד על הכל, המשך הצלחה רבה בעבודתך החשובה". (שי, תלמיד כתה ב' והוריו).

"ליעל, אין מילים בפינו להודות לך על העבודה הנהדרת שעשית עם דוד השנה. אנו יודעים כמה סבלנות נדרשת היתה ומעריכים מאד את המאמצים והמסירות שלך, והכל בסבר פנים יפות. ממש כיף לראות את ההתקדמות של דוד, בבית ובבית הספר. קשה לתאר את השיפור והשינוי שחלו בכל מה שנוגע לבוקר ולהכנות לבית הספר וכן בהרבה תחומים אחרים , תודה!" הוריו של דוד, תלמיד כתה ג'

 

"יעל יקרה, זו ההזדמנות שלנו לומר לך תודה, על הזכות שהיתה לנו, שעבדת עם ניר, תודה לך גם על האכפתיות והמסירות ברגעים הנכונים, העצות הטובות וההדרכות המועילות. בהערכה רבה, ניר ואמא.

"ליעל, כמי שמכירים היטב את שחר, אנחנו יודעים שגם כשנחשפים לאישיותו המיוחדת, עדיין לא קל איתו ורק מי שנותן את הלב יכול לראות תוצאות ולהנות מהפירות. ואת נתת את הלב ואנחנו מרגישים שצמח מטע שלם.
אנחנו רוצים להודות לך על כל מה שנתת ורואים בך שותפה להצלחה הגדולה של שחר במעבר לכתה א' ובתפקודו הכללי. תודה גדולה גדולה על הכל, ההורים של שחר.

"ליעל, עכשיו לקראת פרידה רצינו להגיד תודה. על משחק ויצירה על לימוד והנאה. תודה על החיוך, השלוה והרוגע, שבזכותם הלכה רוני בשמחה והנאה למפגשים איתך וסייעו לנו לרכוש מיומנויות חשובות ונצרכות. ושוב תודה, רוני וההורים."

"ליעל היקרה שלנו, תודה לך ענקית על התמיכה, הנתינה והמקצועיות! מאחלים לך להמשיך להאיר פני הורים ונפשם של ילדים שפוגשים אותך. בתודה ענקית, כל משפחת אהרון, גם גדולים וגם קטנים".

"יעל היקרה, יש אנשים שאתה פוגש בהם, מחייך קלות וממשיך בדרכך, ויש אנשים שאתה פוגש נקשר ואוהב. וכשאתה ממשיך הלאה הם ממשיכים איתך עמוק בלב. תודה על הנתינה, ההשקעה, הסבלנות, המרץ והחיוניות, ההבנה והאכפתיות "כי לאשר יתן יאהב ויהיה לו תלך בו וידבק בו…ואז יבחין כי זה אשר זר נחשב לו, הוא רק טרם נתן לו ועוד לא היטיב עמו. אם יתחיל נא להטיב את כל אשר ימצא כי אז ירגיש שכולם אוהבים, כי בכולם יש בו חלק ובכולם התפשטה עצמותו" (הרב דסלר/מתוך מכתב מאליהו). אוהבת ומוקירה, נעמי".

 yaelwy@gmail.com טלפון: 054-5665822